Марки скла для вікон в Україні

Марки скла для вікон в Україні

У більшості країн є свої стандарти на виробництво склопакетів і листового скла для виготовлення вікон. Спеціальні види будівельного скла (гартоване, бронебійне і т.д) виготовляються згідно стандартів. На даний момент при виробництві будівельного скла та виробів зі скла будівельного призначення діють державні стандарти ДСТУ. Перш ніж ми ознайомимося з різними марками скла, зауважимо, що, незважаючи на єдину класифікацію, введену ще при Радянському Союзі, скло різних українських, російських, білоруських виробників при подібному заводському маркуванні, можуть відрізнятися за своїми оптичними і фізичними властивостями.

Марки скла для вікон в Україні

Існує одне загальне правило для виробників марок М1-М6: чим менше цифра в маркуванні скла — тим вище його якість, а значить в ньому менше дефектів на одиницю поверхні і краще його оптичні та фізичні властивості.

М1 — використовується для виготовлення високоякісних дзеркал, вікон, вітрового шкла у легкових автомобілів.
М2 — дзеркала масового застосування, безпечне скло, в тому числі і для транспортних засобів.
М3 — комплектуючі для меблів, декоративні дзеркала, безпечне скло і конструкції для транспорту виготовляють з віконного полірованого скла товщиною 2,0 — 6,0 мм.     М4 — високоякісне засклення світлопрозорих конструкцій, виготовлення виробів для меблів, безпечне скло для транспортних засобів проводиться, як правило, з віконного полірованого скла 2,0 — 6,0 мм. Різниця між склом марок М3 і М4 дуже умовна,тобто майже не існує.
М5 — застосовується у виробництві виробів для меблів, скління світлопрозорих конструкцій, безпечного скла для сільськогосподарських машин і тихохідного транспорту виконується з вікон не полірованого скла 2,0 — 6,0 мм.
М6 — скління світлопрозорих конструкцій може також бути з вікон не полірованого скла 2,0 — 6,0 мм. Таке скло ще можуть називати «тепличним»,оскільки є придатним для скління будівлі з мінімальними вимогами до якості скла і часто використовується для скління теплиць.
М7 — високоякісне засклення вітрин і вітражів полірованим склом товщиною від 6,5 до 12,0 мм.
М8 —  вітрини з не полірованого скла товщиною 6,5 — 12,0 мм. Застосовується для скління вітрин, ліхтарів, вітражів.  ТР (Тверді розміри) — Скло виробляється за специфікацією замовника.
СВР (Вільні Розміри) — При відсутності специфікації замовника можливе виготовлення скла в заводському асортименті розмірів.