Висновки санітарно-епідеміологічної експертизи

Висновки санітарно-епідеміологічної експертизи – документ встановленої форми, що засвідчує відповідність профільної системи, з якої виготовляються металопластикові вікна, державної санітарно-епідеміологічної експертизи медичним вимогам безпеки для здоров’я і життя людини.

Висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи на металопластикові вікна REHAU

Профіль Шрем
Профіль Віттмунд

Полімер для металопластикових вікон — це винахід, який використовується майже 200 років. У промисловості застосовується уже 100 років.  На сьогодні у світі полімер використовують у розмірі 40 тис. тон на рік. Такий попит матеріал набув у зв’язку з тим, що має: низьку теплопровідність, високу хімічну стійкість, довговічність та низку переваг у порівнянні з іншими існуючими матеріалами. Але існує проблема морального старіння, тобто якщо розглядати історію віконних профілів різниця дуже суттєва, оскільки змінилися вимоги до вікон (теплоізоляція, інженерне проектування, нові будівельні рішення та інші додаткові питання, які з’являються з розвитком суспільства). Тому слід задуматись над питанням  «Хто на сьогодні займається новітніми, інноваційними розробками та проводить науково-дослідну роботу у напрямку розвитку полімерів (розвиток, який спрамований на людяність, гуманність)?

Полімери REHAU  можна поділити на три групи:

  • термопласти — елементи, що плавляться та зварюються (віконний профіль).   Температурний вплив:      при нагріванні профілю до 80 градусів (у дуже спекотний день, при прямому попаданні сонячного проміння) профіль буде збільшуватись у розмірах, тобто буде мати температурне розширення;           у випадку нагрівання профілю до 160 градусів — температура при якій на виробництві (інфрачервоний нагрів у цеху) виготовляють арочні конструкції. Профіль втрачає твердість (стає більш м’яким). Відповідно існує можливість зробити різноманітні гнуті кострукції. Працівники, що виконують такі операції знаходяться у цеху без респіраторних масок, оскільки полімер не випаровує шкідливих газів;
  • еластомери — елементи, що неплавляться та незварюються (ущільнення), саме таке ущільнення використовується у наших дверних та віконних конструкціях;
  • термореактивні пласмаси —  елементи, що неплавляться та незварюються, повторній переробці не підлягають, тобто їх виготовляють один раз (механічні з’єднання, комплектуючі до віконних профілів).

Маркування PVC (Polyvinyl Chloride) — полівінілхлорид (ПВХ):

PVCU — це твердий ПВХ, міцний, довговічний, стійкий до зовнішних впливів. З цього матеріалу виготовляють труби, профіль.

PVCP — це м’який ПВХ, не стійкий до зовнішних впливів. З цього матеріалу виготовляють недорогі шланги та ущільнення до вікон. Такі ущільнення незабезпечують нормативне прилягання стулки до коробки та склопакету до стулки вікна.

Маркування EPDM — це матеріал на основі каучуку (гума). Температурний режим функціонування (-40 до +80 ° С). З цього матеріалу виготовляють ущільнення, яке використувується у наших вікнах. Ущільнення може бути сірого та чорного кольору у яких експлуатаційні ознаки однакові. Різниця лише у кольорі. Сіре ущільнення є дорощим, оскільки містить барвники, що здорощують виріб.

SP — це силікон на основі каучуку, який використовується при більших обмеженнях щодо температурного режиму (-60 до +80 ° С). Цей матеріал може бути білого кольору.